₺197,50 KDV Dahil
₺399,50 KDV Dahil
%51 İndirim
%51İndirim
Yeni Ürün
₺119,90 KDV Dahil
₺179,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Yeni Ürün
₺285,90 KDV Dahil
₺449,50 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Yeni Ürün
₺155,90 KDV Dahil
₺499,50 KDV Dahil
%69 İndirim
%69İndirim
Yeni Ürün
1

SAĞLIKLI BİR CİLDE SAHİP OLMANIN SIRRI DOĞRU PEELİNG YAPMAKTIR
 

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın temelinde, doğru peeling ile derinlemesine bir temizlik yatmaktadır. Temizlenmeyen, günün etkilerinden arındırılmayan bir cilt kısa süre içinde cansız, bakımsız ve mat bir görünüm almaktadır. Cilt sorunlarının temelini oluşturan kirlilik doğru yöntemler kullanılarak temizlendiğinde çok daha genç ve sağlıklı bir tene sahip olmak mümkündür.

 

Peeling Cildin Temizlenmesinin En Etkili Yöntemidir
 

Cilt, gün boyu dış etkenlerin saldırısına uğramakta, toz, ter ve kirlenme ile karşı karşıya kalmaktadır. Sağlıklı cildin temelinde yatan, sağlıklı bir temizlik işlemi olarak kabul edilmektedir. Bunun için doğru peeling ürünleri kullanmak ve titiz bir uygulama yapmak gerekmektedir.  En iyi peeling, en etkili sonuç veren, cilde uyumlu ürünler olarak öne çıkmaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesine, gözeneklerin açılmasına imkan veren ürün, aynı zamanda cildin ölü derilerden kurtulmasını sağlamaktadır. Pütürlü ve tanecikli bir yapıya sahip olan temizleme ürünü cildin üst katmanına etki etmektedir. Kimyasal ürünler ise cildin altına da etki etmesi amacıyla tasarlanmaktadır.  En iyi peeling uygulamasının ardından cildin üst katmanındaki ölü derilerin arındırılması sağlanmaktadır. Bunun yanında kirlerin temizlenmesi ve cildin arındırılması en önemli etkilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Cildin daha sağlıklı olmasına imkan tanıyan temizleme ürünü, aynı zamanda ciltteki renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırmaktadır. 

 

Yüze Peeling Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 

Yüze peeling uygulaması öncesinde bazı adımların titizlikle uygulanması gerekmektedir. Öncelikle, varsa makyaj tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Makyajın temizlenmesi için özel solüsyonlar kullanılabileceği gibi doğrudan sabunlu su ile temizlemek de etkili bir yöntemdir. Ancak, kullanılan sabunun kurulup yaratmayacağından emin olmak gerekmektedir. 

 

Yüze peeling uygulaması aşamasında cildin ıslak, en azından nemli olmasına dikkat edilmelidir. Ciltte tahriş, yara ya da hassasiyet bulunması halinde uygulamanın yapılmamasında yarar olacaktır. Uygulama yapıldıktan sonra da cildin nemli kalmasına özen gösterilmesi, daha etkili bir sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. 

 

Cilt Bakımının Vazgeçilmez Rutini Yüz Toniği Kullanmak Olmalıdır
 

Cilt bakımı rutini için en vazgeçilmez ürünlerden biri yüz toniği olarak öne çıkmaktadır. Son derece etkili olan ürün cildin derinlemesine temizliğini yapma yeteneğine sahip olduğu gibi nem dengesinin de kurulmasında etkili bir yöntemdir. Çok farklı türleri olan yüz toniği, daha derinlemesine bir temizlik imkanı sağlamaktadır. Normal su ve sabun kullanılarak yüzeysel bir arındırma işlemi mümkünken tonikler bu alanda mucizevi dokunuşları ile öne çıkmaktadır. Makyaj kalıntılarını tamamen ortadan kaldıran, yüzde oluşan fazla yağları ve kirleri temizleyen tonikler, dengeli bir cilt için de vazgeçilmezdir.

Gül suyu tonik çeşitleri, temizleme etkisinin yanı sıra ciltte yumuşak bir his yaratması adına tercih edilen ürünler arasındadır. Ancak, uygulama sırasında dikkatli davranmakta yarar olacaktır. Temizleme işlemi pamuk ile yapılmalıdır. Ürün tonik ile ıslatıldıktan sonra cilde uygulanmalıdır. Bu aşamada göz çevresinin temizlenmesinde ekstra özen gösterilmeli, göze temasının önüne geçilmelidir. Gül suyu tonik çeşitlerinin sabah uyanınca ve akşam yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Sabah uygulanan ürün, ardından yapılacak bakımın cilde doğrudan temasına imkan tanıyacaktır. Akşam uygulaması ise günün etkilerinin ortadan kaldırılması ve cildin dinlendirilmesi için idealdir. 

 

Gözenekleri Sıkılaştırıcı Tonik Yağlı Ciltlerin En Önemli İlacıdır
 

Yağlı bir cilde sahip olanlar, geniş gözeneklerden şikayet etmektedir. Bunun en etkili çözümü gözenek sıkılaştırıcı tonik kullanmaktır. Gözenek sıkılaştırıcı tonik istikrarlı bir şekilde kullanıldığında yağlanma dengesinin yeniden kurulmaya başladığı, gözeneklerin küçüldüğü ve daha pürüzsüz bir cildin ortaya çıktığı görülecektir. Makyaj temizleme suyu ürünlerinin peelingler kadar etkili olması beklenmemekle birlikte, ihtiyaca cevap veren nitelikte olması gerekmektedir. Makyaj temizleme suyu için cilde uygun ürünlerin seçilmesinde yarar olacaktır. Siz de cildinizde etkili bir temizlik yaratacak ürünler arıyorsanız, Tikatti ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR