₺89,50 KDV Dahil
₺145,90 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Yeni Ürün
₺89,50 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Yeni Ürün
₺29,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
₺69,50 KDV Dahil
₺129,50 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Yeni Ürün
₺49,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
₺24,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺395,90 KDV Dahil
₺719,90 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Yeni Ürün
₺69,50 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
%42 İndirim
%42İndirim
Yeni Ürün
1

DOĞRU ALLIK SEÇİMİ İLE RENKLİ VE DİNAMİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUN
 

Makyaj çantalarının vazgeçilmez ürünü olan allık, ten üzerinde tam anlamıyla sihirli dokunuşlar gerçekleştiren, kısa süre içinde renkli ve dinamik bir görünüm oluşturan kozmetik ürünleri arasında gösterilmektedir. Allıklar ile ilgili dikkat edilmesi gereken iki unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilk ten rengine uygun ürünler seçilmesi, ikincisi ise doğru uygulanması olarak öne çıkmaktadır. Allık fiyatları konusunda belirleyici olan tamamen ürünün kalitesi olmaktadır.
 

Allık Nedir?
 

Allık, yanaklar üzerine uygulanan, renkli bir ten makyaj ürünü olarak tanımlanmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere yanaklar üzerinde al bir görünüm sunmaktadır. Ürün tene uygulandığında hafif bir kırmızı ton oluşturmakta, tek başına güzel bir görünüm sunmasının yanı sıra makyajın bir bütün olarak tanımlanmasına da fırsat vermektedir.

Farklı formlarda tasarlanan allıklar arasında likit allık öne çıkan ürünler olarak kabul edilmektedir. Bunların dışında pudra, jel ve kalem allıklar da bulunmaktadır. Son dönemlerin en popüler ürünleri arasında yer alan likit allıklar küçük bir şişe içinde sunulmaktadır. Kadınların öncelikli tercihleri arasına girmeyi başaran likit allık, elle ya da fırça ile çok kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bu da kadının makyaj konusunda çok daha rahat etmesine imkan tanımaktadır.
 

Allık Çeşitleri Ten Rengine Uygun Olarak Seçilmeli
 

Allık çeşitleri seçimi yapılacağı zaman ten rengine uygun tercihlerin yapılması doğru uygulama için son derece önemli bir öncelik olarak değerlendirilmektedir. Bunun tek istisnası kostüm makyajı yapımı sürecinde ortaya çıkmaktadır. Bu makyaj türünde kontrastlık yaratan renklerin tercih edilmesi ve son derece abartılı bir görünümün ortaya çıkması gerekmektedir. Ancak, günlük yaşamda ya da gece makyajında ürün ten uyumu ön planda tutulmalıdır. Günlük ve gece kullanımında şeftali allık ile bronz allık çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Tene uygun allık renkleri bulunması o kadar da kolay olmamaktadır. Bir uzmandan destek alınarak ten ve alt ton ten rengi kolaylıkla ortaya çıkarılabilmektedir. Bunu istemeyen ve renk tonunu kendisi belirlemek isteyen kadınlara küçük bir tavsiye vermek gerekirse, spor yapıldıktan hemen sonra ayna karşısına geçip, yanakların aldığı rengi incelemek yeterli olacaktır. Spordan sonra yanakların aldığı renk en iyi allık seçiminde belirleyici olmalıdır.
 

Ten Rengine Uygun Allık Çeşitleri Seçiminde Bunlara Dikkat Edilmelidir?
 

Ten rengine uygun allık çeşitleri seçiminde bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Doğru ürün seçimi ve doğru uygulama kusursuz bir görünüm için olmazsa olmaz kurallar olarak öne çıkmaktadır. Çok açık tenli kadınlar çantalarında kesinlikle pembe renk tonlarında allıklar bulundurmalıdır. Yumuşak tonlarda ve pastel pembe renkler açık tenli kadınlar için allık önerileri arasında yer alırken, kesinlikle kahve tonlarından uzak durmaları gerekmektedir.

Buğday tenliler için allık önerileri kahverengi ve kahve alt tonlu pembe etrafında şekillenmektedir. Yoğun olmamak şartıyla buğday tenliler için kırmızı tonları da tavsiye edilmektedir. Esmer tenliler için ise canlı pembe tonları çarpıcı bir görünüm sunmaktadır. Şeftali allık, koyu kahve kiremit tonları da esmer tenliler için güzel bir renk ahengi ortaya çıkarabilecektir.
 

Allık Renkleri Nereye Sürülür, Nasıl Uygulanır?
 

Allık renkleri, yanakların tam ortasından başlayarak saçlara doğru uygulanmalıdır. Bu uygulama sayesinde elmacık kemiklerinin renklendirilmesi mümkün olacaktır. Bronz allık cilt üzerinde sıcak bir etki yaratması adına tercih edilmektedir. Allıkların genel kullanım alanı elmacık kemikleri olarak kabul edilse de, yüzün boyutlandırılması adına farklı bir tarz da denenebilmektedir. Saç diplerine sürülen hafif tonlar daha taze bir görünüm imkanı tanımaktadır. Ayrıca, burun ucuna da hafif bir dokunuş bütünlüğün sağlanması adına etkili olacaktır. En iyi allık çeşitlerini kullanarak daha taze ve canlı bir görünüme kavuşmak, allık fiyatları ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, Tikatti en doğru adres olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR