CİLT BAKIM KREMİ İLE GÜNÜN YORGUNLUĞUNU TENİNİZDEN ATABİLİRSİNİZ
 

Hava kirliliği, yoğun iş temposu ve gün içinde karşılaşılan olumsuzluklardan kurtulmanın en etkili yolu cilt bakım kremi kullanımı olarak kabul edilmektedir. Cildin ihtiyacı olan bakımı sağlayan, gün içinde kaybedilen nem oranının geri kazanılmasında son derece etkili bir görev üstlenen cilt bakım ürünleri, doğru ve titiz bir şekilde seçilmelidir. 

 

Cilt Bakım Kremi Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Cilt bakım ürünlerinde temel esas doğru ürünün seçilmesi ve kullanılması olmaktadır. Bunun için cilt tipinin bilinmesi, buna uygun olarak doğru ürünün seçilmesi son derece önemlidir. Özellikle cilt bakım kremi seçiminde son derece dikkatli davranmakta yarar olacaktır. Cilt bakımının en temel öğelerinden biri olan bakım kremi içerik olarak yaşanan sorunların çözümüne etkili dokunuşlar yapabilmelidir. Gün içinde yorulan, nem oranıyla birlikte canlılığını da yitiren cilde uygulanacak kremin besleyici ve nemlendirici özelliğinin yüksek olması gerekmektedir.

 

Bakım kremleri eller için de son derece önemlidir. Vücut tipine uygun olarak seçilmesi gereken el bakım kremi, normal, kuru ve yağlı tenler için ayrı formüller halinde üretilmektedir. Bu nedenle satın almadan önce hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmenizde yarar olacaktır. Doğru seçilen el bakım kremi, genel vücut kremlerinin aksine çok daha kolay uygulanabildiği için sık sık tekrarlanabilmektedir. Kuruyan ve çatlayan ellerin uygun krem seçeneği ile sağlıklı ve canlı haline dönmesi daha kısa sürede mümkün olacaktır. Sık sık tekrarlanan bu bakım sayesinde ellerin nem dengesi kurularak, çatlamasının önüne geçilebilecektir.

 

Vücut Peeling İle Daha Sağlıklı Bir Cilde Kavuşmak Mümkün
 

Peeling dendiğinde akla ilk gelen yüz ve dudaklar olmaktadır. Oysa tüm vücudun bu sihirli dokunuşa ihtiyacı vardır. Vücut peeling ile cildin daha canlı ve iyi görünüme kavuşması mümkün olmaktadır. Gün içinde yaşanan olumsuzlukların cilde yansıması kuruma ve çatlama olarak kendini göstermektedir. Bundan kurtulmanın temel yolu ise etkili bir bakım yapmaktan geçmektedir. 

 

Bu konuda etkili ürünler bulunmaktadır. Doğru peeling seçimi ve doğru zamanda uygulama sorunların büyü oranda çözümü anlamına gelecektir. Vücut peeling ürünlerinin kullanmanın en ideal zamanı banyo sonraları olarak kabul edilmektedir. Banyo sürecinde nemlendirilen vücuda peeling ürünü masaj yapılarak uygulanmalıdır. Ürünün masaj yapılarak tüm vücuda yedirildiğinden emin olunmasının ardından tavsiye edilen bekleme sürecine geçilmelidir. Sürenin dolmasının ardından ürün vücuttan yıkanarak çıkarılmalıdır. Bu yöntem ile cilt ölü derilerden kurtulabilecek, ihtiyacı olduğu nem dengesini yeniden kazanarak, daha canlı bir görünüme kavuşabilecektir.

 

Cilt Beyazlatıcı Krem İle Kararmalara Son Verilebilir
 

Vücudun hassas bölgelerinde zaman zaman renk değişiklikleri gözlenebilmektedir. Özellikle koltuk altı ve genital bölgelerde yaşanan sorunun çözümü için önerilen ürün cilt beyazlatıcı krem olmaktadır. Son derece hassas olan bu bölgelerdeki renk değişimleri rahatız edici boyutlara yükselebilmektedir. Bu aşamada devreye giren cilt beyazlatıcı krem, istikrarlı ve yeterli düzeyde kullanım ile cildin normal rengini almasını sağlamaktadır. 

 

Tırnak Bakımı İçin Manikür Peelingi Uygulanmalıdır
 

Güzel ve bakımlı tırnaklar için manikür vazgeçilmezlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Kadınların sıklıkla yaptırdıkları uygulama öncesi tırnakların manikür peelingi ile sürece hazırlanmasında yarar olacaktır. Son derece hassas olan tırnak ve tırnak kenarlarının bu zorlu sürece hazırlanması tahmin edildiğinden çok daha zor olacaktır. Tırnak makası ile tırnakların uzunlukları ayarlanabilmekte, törpü ile de tırnaklara istenen şekil verilebilmektedir. Ancak, ne törpü, ne de tırnak makası, tırnak kenarlarında oluşan ve kötü bir görünüm sağlayan deri yapısını ortadan kaldırmamaktadır. Manikür peelingi uygulandıktan sonra yumuşayan deriler kolaylıkla alınabilmekte ve bakımlı ve güzel tırnaklara kavuşulabilmektedir. Siz de el ve vücut bakımı ürünleri arıyorsanız, Tikatti ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR