₺84,50 KDV Dahil
₺143,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺84,50 KDV Dahil
₺143,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺84,50 KDV Dahil
₺143,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺84,50 KDV Dahil
₺143,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺84,50 KDV Dahil
₺143,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺149,90 KDV Dahil
₺249,90 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
₺75,90 KDV Dahil
₺125,90 KDV Dahil
₺265,50 KDV Dahil
₺453,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺136,50 KDV Dahil
₺290,00 KDV Dahil
%53 İndirim
%53İndirim
Yeni Ürün
₺340,90 KDV Dahil
₺630,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Yeni Ürün
₺249,50 KDV Dahil
₺408,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Yeni Ürün
₺249,90 KDV Dahil
₺459,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Yeni Ürün
₺144,90 KDV Dahil
₺339,00 KDV Dahil
%57 İndirim
%57İndirim
Yeni Ürün
₺355,50 KDV Dahil
₺639,90 KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
1

ERKEK BAKIM ÜRÜNLERİ İLE ÇOK DAHA SAĞLIKLI VE BAKIMLI
 

Erkek bakım ürünleri, kendisine ve çevresine saygılı olanların günlük bir rutin ile kullandığı ürünler olarak kabul edilmektedir. Bakımlı erkek, sosyal yaşam içinde çok daha fazla kabul görmekte, statüsü artmaktadır. 

 

Erkek Bakım Ürünleri İle Erkekler Kadınlar Kadar Bakımlı Olabilmektedir
 

Kişisel bakım dendiğinde akla kadınlar gelmektedir. Kadın kendine özen gösteren bir yapıya sahipken, günümüzde erkek bakım ürünleri de kullanmaya başlamıştır. Erkeklerin önemli bir bölümü kendilerine dikkat etmekte, bakımsız ve kötü görünümden sıyrılmak için günlük bakım rutinlerine başvurmaktadır. Erkekler için bakım dendiğinde ilk akla gelenlerden biri tıraş olmaktır. Tıraş bıçağı ile dost olan bir erkek, bakımlı olmak ve sağlıklı görünmek için ilk adımı atmış demektir. Her sabah sakallarından kurtulan ve günlük yaşamına pürüzsüz bir cilt ile başlayan erkek için zinde bir yaşamın ilk adımı atılmış demektir. 

 

Tıraş Bıçağı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Günlük rutin bakımının önemli bir halkası kabul edilen tıraş olmak için farklı seçenekler olsa da, genellikle erkekler evde kendileri tıraş olmayı tercih etmektedir. Bu aşamada tıraş bıçağı önem kazanmaktadır. Seçimi ve kullanımı çok büyük titizlik gerektiren bu ürün, doğru kullanıldığında harikalar yaratabildiği gibi, yanlış kullanımda kesiklerle dolu ve tahriş olmuş bir cildi ortaya çıkarabilecektir. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan 5 bıçaklı jilet, kullanıcı ne kadar amatör olursa olsun, ortaya güzel bir sonuç çıkarmaktadır. Bu ürünlerin en büyük özelliği ise koruma mekanizmalarının bulunmasıdır. Bu sayede erkek tıraş konusunda ne kadar bilgisiz olursa olsun, sakallarını kesebilmekte, güzel bir görünüme kavuşmaktadır. 

 

5 Bıçaklı Jilet Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Kullanılan ürün 5 bıçaklı jilet de olsa uygulama sırasında dikkatli olmakta yarar vardır. Zorlanmadan tıraş olmanın ilk adımı yüzün ılık su ile yıkanmasıdır. Ilık su ile yumuşatılan sakallar için ikinci adım tıraş köpüğü uygulamasıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yeni ürünler, klasik sabun köpük kullanımını rafa kaldırmış, çok daha kolay uygulama imkanı veren ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Tıraş köpüğü yüze iyice yayılmalı, tüm sakalların köpük ile temas ettiğinden emin olunmalıdır. Köpüğü yüze sürmek yeterli bir adım olarak kabul edilmemektedir. Sakalların iyice yumuşaması ve kesime hazır hale gelmesi için köpük masaj yöntemiyle tüm yüze iyice yedirilmeli, sakalların yumuşadığından emin olunmalıdır. 

 

Birçok jilet markası olsa da bu alanda adını ve kalitesini kanıtlamış Gilette tıraş bıçağı kullanılması tavsiye edilmektedir. Son teknoloji üretilen bu markanın ürünleri, daha etkili bir tıraşın kapılarını açmaktadır. Ancak, kullanım aşamasında dikkat gerektiren bir süreç olan jiletler son derece keskin bir yapıya sahiptir. Gilette tıraş bıçağı ne kadar kaliteli olursa olsun, uygulama esnasında çok fazla bastırmamakta, cildin üzerinde hafifçe kaydırılmasında yarar olacaktır. Aksi halde ciltte tahrişler ve kesikler ortaya çıkabilecektir. 

 

Tıraş Sonrası Bakım En Önemli Aşamadır
 

Günlük bakım rutini içinde yapılan uygulamanın ardından gerçekleştirilmesi gereken tıraş sonrası bakım son derece büyük önem taşımaktadır. Genel uygulama tıraş sonrası kolonya kullanımı olsa da bu son derece yanlış bir tercihtir. Tıraş sırasında oluşan hassasiyet kolonya ile çok daha üst seviyeye çıkmaktadır. Tıraş esnasında oluşan küçük yaralar da kolonya uygulaması nedeniyle daha geç kapanacaktır. Tıraş sonrası bakım için yapılması gereken, sıcak su ile nemlendirilmiş havlunun hafif dokunuşlarla yüze temas ettirilmesidir. Bu tıraş sırasında oluşan tahrişi ortadan kaldıran büyülü bir işlemdir. Ardından da nemlendirici ve peeling uygulaması sağlıklı bir cilt için ideal olacaktır. Siz de bakım ürünleri arıyor, uygun jilet ile pürüzsüz bir tıraş hayal ediyorsanız Tikatti ürünlerini incelemeniz de yarar olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR