GÜNEŞ KREMİ İLE CİLDİNİZİ KORUMA ALTINA ALIN
 

Yaz dönemi ile birlikte ortaya çıkan en büyük risklerden biri hiç şüphe yok ki güneşin zararlı etkileri olarak öne çıkmaktadır. Bu risklerden korunmanın en etkili yolu ise güneş kremi kullanmaktan geçmektedir. Güneş ışınlarından yeteri kadar korunamayanlarda cilt lekeleri ve yanıklar oluşabilmekte, bu tür olumsuzluklar cilt kanserine zemin hazırlamaktadır. Uygun formüllü yüz için güneş kremi ile cildi bu olumsuzluklardan uzak tutmak mümkün olmaktadır.
 

Doğru Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Doğru güneş kremi seçimi için bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Cilt tipine göre seçim yapmak, koruyucu değerleri ön planda tutmak etkili sonuç alabilmenin ön koşullarından biri olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında kullanılan ürünün içeriğinin bilinmesi ve sağlığa zararlı bileşenler içermiyor olması da önemlidir. Kremlerin vücut üzerinde ne kadar kaldığı da koruma süreleri açısından belirleyici olmaktadır. Bu aşamada ideal olan özellikle suya dayanıklı ürünler olmaktadır. Unutulmamalıdır ki günlük kullanımın yanı sıra koruyucu kremlerin kullanım alanları deniz kenarları olmaktadır.

En iyi güneş kremi, cilde en fazla uyum sağlayan ve en etkili korumayı sağlayan ürünler olarak kabul görmektedir. Bu nedenle ürün seçimi yapmadan önce vücut tipinin tanınmasında yarar olacaktır. Cilt tipi bir bakışta anlaşılabilecek bir yapı olarak görülmemelidir. Doğru belirleme için cilt tipi analizi yaptırmakta yarar olacaktır. Yağlı cilt tipine sahip olanlar su bazlı ürünler çok daha etkili sonuçlar verecektir. Cilt tipi kuru olanların ise nemlendirici etkiye sahip Garnier güneş kremi tercihinde bulunmaları daha ideal bir seçim olacaktır.
 

En İyi Güneş Kremi Cilt Hassasiyetine Göre Belirlenmeli

En iyi güneş kremi, cilt hassasiyetine uygun belirlenen ürünler olarak kabul görmektedir. Güneş kremlerinin faktör değerleri, koruma ölçüsünü belirleyen unsurlardır. Hassas ciltlere sahip olanlar ve güneşin zararlı ışınlarının etkili olduğu saatlerde açık alanda bulunması gereken yüksek faktörlü ürünleri tercih etmelidirler. Bu aşamada tavsiye edilen 50 faktör güneş kremi olmaktadır.

Faktör değerleri güneşten koruma sürelerini de belirleyen etkenler olarak değerlendirilmektedir. 50 faktör güneş kremi çok uzun süre etkisini sürdürebilmektedir. Yüksek değerli ürünler, vücudun büyük bölümünün çok uzun süre güneşin etkilerine maruz kaldığı deniz kenarları için ideal seçimler olacaktır. Bu sayede sık sık yenilemeden uzun süre koruma sağlanmış olacaktır.
 

Sağlıklı Bronzlaşma İçin 30 Faktör Güneş Koruyucu Tavsiye Edilmekte

Gün boyu güneş altında vakit geçirmeyen, güneşin çok etkili olmadığı bir dönemi bronzlaşma için değerlendirmek isteyenler için 30 faktör güneş koruyucu yeterli olacaktır. Yaklaşık 150 dakikada yüzde yüze yakın bir koruma olanağı sunan 30 faktör güneş koruyucu, sağlıklı bronzlaşmanın da yolunu açacaktır.

Cildin en hassas bölümlerinden birini oluşturan yüz bölgesinde günlük yaşamda da Garnier güneş kremi tercih edilmelidir. Yalnızca tatillerde ve deniz kenarlarında koruyucu kullanılır algısı son derece yanlıştır. Kış mevsimi dışında tüm zamanlarda açık alanlarda bulunulması gerektiğinde yüz için güneş kremi kullanmak yararlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Hassas ciltlere sahip olanlar açık alana çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu yüz kremi kullanmalıdırlar. Genellikle 30 faktör tercih edilen güneş koruyucu yüz kremi, cildin güneşin zararlı etkilerine karşı bariyer görevi görmektedirler.
 

Leke Karşıtı Güneş Kremi Yalnızca Güzelliği Değil Sağlığı Da Korumakta

Leke karşıtı güneş kremi, yalnızca güzelliği değil, aynı zamanda sağlığı da koruma altına almaktadır. Güneşin neden olduğu cilt lekeleri, kötü bir görünüm yaratmasının yanı sıra cilt kanserine de zemin hazırlamaktadır. Hassas cilt tonuna sahip olanların açık alana çıkmadan önce kesinlikle leke karşıtı güneş kremi kullanmalarında yarar olacaktır. Siz de kendinizi güneşin zararlı etkilerine karşı koruma altına almak istiyorsanız, Tikatti ürünleri ideal seçimler olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR