DAHA PARLAK BİR CİLT İÇİN AYDINLATICI KULLANIN
 

Her kadının hayali olan göz alıcı ve parlak bir tene kavuşmak, aydınlatıcı ile son derece kolay olmaktadır. Son dönemlerin en gözde makyaj ürünlerinden biri haline gelen aydınlatıcılar, yüz bölgesinde öne çıkarılmak istenen bölgelere uygulanmakta, doğal görünümü bozmadan, ışık yansıtılmış gibi bir parlaklık elde edilmektedir. Doğru sonuç alınması için ten rengine uygun doğru tonların bulunması ve doğru bölgelere uygulanması son derece etkili kabul edilmektedir.
 

Aydınlatıcı Nedir?
 

Aydınlatıcı kısaca tanıtmak gerekirse yüz bölgesinde öne çıkarılmak istenen (ki bu bölgeler kemiksi bölgeler olmakta) bölgelere sürülen ve sihirli bir dokunuş etkisi yaratan makyaj malzemesi olarak tanımlanmaktadır. Farklı formlarda tasarlanan aydınlatıcılar, cilde parlaklık kazandırmaktadır.

Highlighter olarak da adlandırılan aydınlatıcıların etkili sonuç verebilmesi için bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Her makyaj malzemesinde olduğu gibi ten rengine uygun seçim birinci öncelik olmalıdır. Cildin ten rengine uygun bir ürün kullanılmadığında ortaya çok da güzel olmayan bir sonuç çıkacaktır.
 

Göz Kamaştırıcı Bir Etki İçin En İyi Aydınlatıcı Önerileri
 

Göz kamaştıran bir sonuç elde edilebilmesi için tercih edilecek en iyi aydınlatıcı, cilt tonuna uygun olmalıdır. Her kadının ten rengi ve cilt at tonu farklı olmaktadır. Bu da kişiye özel ürün seçimi yapılmasını zorunlu hale getirmektedir. Beyaz tenli kadınlar için gümüş, pembe ya da şampanya alt tonlarını tercih etmeleri etkili sonuç alınması için yeterli olacaktır.

Buğday tenli kadınlar için aydınlatıcı önerileri ise altın yansımalı veya şeftali tonları yönünde olmaktadır. Bu renkler buğday ten ile mükemmel bir uyum sağlamakta, göz kamaştıran bir ışıltının ortaya çıkmasına imkan tanımaktadır. Esmer cilt tonuna sahip kadınların ise daha sıcak tonlu seçimler yapmasında yarar olacaktır. Bu aşamada bronz tonlar etkili sonuç verecektir.
 

Highlighter Çeşitleri Nelerdir?
 

Highlighter çeşitleri üç ana grupta şekillenmektedir. Kozmetik markaları aydınlatıcıları likit, toz ve krem formlarında piyasaya sürmektedir. Kadınların kullanım alışkanlıkları ve rahatlıklarına göre seçim yapmasına imkan tanıyan üç tür arasında tercih tamamen kullanıcının olmaktadır.

Aydınlatıcı önerileri arasında en dikkat çeken ürünlerden biri olan likit aydınlatıcı, kadınların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Makyaj süngeri ya da fırça ile kolaylıkla uygulanabilen likit formdaki aydınlatıcılar, kapatıcı ve fondöten sürülmesinin ardından tatbik edilmelidir. Likit aydınlatıcı, fondöten ile karıştırılarak tüm yüze de uygulanabilmektedir. Yüzün tamamında ışıltı isteyen kadınların tercih ettiği bu yöntemde iki makyaj malzemesinin karışım oranlarına dikkat edilmelidir.

Toz highlighter çeşitlerinin uygulanmasında fırça tercihi de başarılı bir uygulamanın anahtarlarından olarak kabul edilmektedir. Toz ürünleri sürerken geniş ve yelpaze şeklindeki fırçalardan yardım almak yararlı olacaktır. Cilde fondöten sürülmesinin ardından toz highlighter elmacık kemikleri, burun kemiği, çene ve burun çevresine küçük küçük dokunuşlarla uygulanmalıdır.
 

Aydınlatıcı Krem Kolay Uygulaması ile Harikalar Yaratıyor
 

Kullanımı en kolay ürün olarak kabul edilen aydınlatıcı krem, çok daha etkili sonuç vermesiyle tanınmaktadır. Diğer aydınlatıcıların aksine makyaj aparatı gerektirmeyen bu ürünün uygulanmasında yapılması gereken yalnızca elleri yıkamak olacaktır. Aydınlatıcı krem parmak ucuna bir miktar alındıktan sonra istenen bölgeye sürülebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek seferde çok fazla ürün alınmaması olmalıdır. Fazla uygulamada tatsız sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Highlighter uygulaması için son bir öneri de zamanlama ile ilgili olacaktır. Fondöten kullanımının ardından acele edilmemesi ve fondötenin kuruduğundan emin olunması, etkili sonuç alınması için zorunlu kabul edilmektedir. Siz de en iyi aydınlatıcı modelleri ile ışıltılı bir cilde sahip olmak, highlighter çeşitleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız Tikatti’yi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR