PEELİNG İLE DERİNLEMESİNE TEMİZLİK MÜMKÜN
 

Peeling, ölü cilt derilerin vücuttan arındırılması işlemine verilen genel bir isim olarak kabul edilmektedir. Doğru uygulandığında cilde nefes aldıran, derinlemesine bir temizlik sağlayan ve cilt sorunlarının azaltılmasında etkili olan yöntemin yanlış uygulanması halinde ciddi sorunlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Cilde bakım yapılmak istenirken daha büyük sağlık sorunları ile karşılaşmamak için peeling önerileri dikkate alınmalı, cilde en uygun ürünler tercih edilmelidir.
 

Peeling Nedir, Doğru Ürün Nasıl Belirlenir?

Peeling, vücudun sürekli ihtiyaç duyduğu temizlik imkanının sunulmasının en etkili yöntemlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Genel itibariyle görevi temizlik olan uygulamanın bunun çok daha ötesinde etkileri bulunmaktadır. Temiz bir cilt, daha canlı ve sağlıklı olacaktır. Bir uzman tarafından yapılabileceği gibi uygun ürünler kullanılarak evde de rahatlıkla yapılabilen uygulama, yüzeysel, orta ve derinlemesine olarak sınıflandırılmaktadır.

Uzman tarafından yapılacak uygulamalar için bir sorun olmayacaktır. Ancak, yüz peeling evde yapılacaksa o zaman cilt tipine uygun ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Uygun ürün seçiminin en kritik noktası, cilt tipinin doğru olarak bilinmesi ile mümkün olmaktadır. Kişi cilt tipine kendisi karar veremeyecektir. Bu nedenle bir dermatologdan yardım alınmalı, cilt tipi hataya mahal bırakmadan net bir şekilde belirlenmelidir. Cilt tipleri ile ilgili yanlış bilgiye sahip olanlar, doğal olarak kozmetik ürünlerini de yanlış seçecek, bu da yarardan çok zarar getirmesine yol açacaktır.
 

Yüze Peeling Uygulaması Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüze peeling uygulamasında doğru ürünün seçimi kadar doğru uygulama da büyük önem taşımaktadır. Başarılı bir uygulama ılık bir duş ile başlamalıdır. Duşun etkisiyla cilt yumuşamakta, gözenekler açılmakta ve peelinge hazır hale gelmektedir. Gözenekler açılmadan yapılan uygulama etkili sonuç vermeyeceği gibi tahrişlere de yol açabilecektir.

Ilık duştan sonra vücut kurulanmadan dudak ve göz çevresi haricinde tüm bölge yüze peeling ürünü ovalanmalıdır. Uygulama sırasında yüze çok fazla baskı uygulanmaması gerekmektedir. Aksi halde tahrişler ve kızarıklıklar ortaya çıkabilecektir. Bir bölgede 30 saniyeden fazla kalınmamalı, ilgilenilen bölüm sürekli olarak değiştirilmelidir. Yüzün tamamının ürünle temas ettiğinden emin olunmasının ardından yaklaşık 5 dakika beklendikten sonra ılık su ile arındırılması yeterli olacaktır. Yüz peeling evde uygulanacaksa, Garnier peeling ürünleri ideal seçim olarak kabul edilmektedir.

Tıpkı yüz gibi el peeling uygulaması da titizlik gerektirmektedir. Yüzler kadar ellerin de bakımlı ve temiz olması son derece önemlidir. El peeling seçimi ve uygulaması ile bu öneme uygun olmalıdır.
 

Vücut Peeling Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Vücut peeling uygulaması da yüzdeki ile benzerlikler içermektedir. Doğru ürünün seçildiğinden emin olunduktan sonra süreç yine ılık bir duş ile başlatılmalıdır. Duştan çıkmadan ıslak tene uygulanması daha etkili bir yöntem olacaktır. Kuru cilde peelingin sürülmesi yüzde olduğu gibi kızarıklıklar ve tahrişler yaratabilecektir. Dairesel hareketler ve hafif masaj tekniği ile ürünün tüm vücuda yedirildiğinden emin olmak gerekmektedir.

Vücut peeling ürünleri topuk, dirsek ve diz gibi daha sert derilerin bulunduğu bölgelerde biraz daha baskı yaparak uygulanmalıdır. Ancak, baskının dozunun da iyi ayarlanması gerekmektedir. Uygulama sonrası 5 dakika kadar beklendikten sonra ılık su ile durulanması yeterli olacaktır. Uygulama esnasında cildin çok daha hassas hale geleceği için çok sıcak su olumsuz durumları ortaya çıkarabilmektedir.
 

En İyi Peeling, En Etkili Sonucu Ortaya Çıkaran Ürün Olarak Kabul Edilmekte

En iyi peeling, en etkili sonucu veren, derinlemesine temizlik imkanı sonunu ürün olarak kabul edilmektedir. Peeling önerileri her cilt tipi için farklı olacaktır. Bu nedenle en iyi peeling uzmanların tavsiye ettiği ürünler olmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle uygulama yapılmamalıdır. Garnier peeling, her vücut tipine uygun ürünler ve etkili çözümler sunmaktadır. Siz de temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Tikatti ürünlerini deneyimlemenizde yarar olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR