SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLER KADIN İÇİN HAYAT KURTARAN AKSESUARLAR ARASINDADIR
 

Kadın için saç çok önem verdiği unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. Güne bakımlı saçlar ile başlamak isteyen kadın için saç şekillendiriciler hayat kurtaran aksesuarlar olarak ön plana çıkmaktadır. Uygun kozmetik ürünlerden de destek alınarak kısa sürede mükemmel saçlara kavuşabilecek olan kadın, çok daha göz alıcı bir görüntüye kavuşabilmektedir.

 

Saç Şekillendiriciler Neden Önemli?
 

Saç şekillendiriciler, kadın için son derece önemli aksesuarlar olarak kabul edilmektedir. Kadın saçlarına her şeyden çok daha fazla önem göstermektedir. Bakımlı saçlar, bakımlı kadın için ilk göstergelerden biri olarak görülmektedir. Ancak, saç bakımı ve şekillendirilmesi, uygun aksesuar ve kozmetik ürünler olmadığında imkansız bir süreç olmaktadır. 

 

Sağlıklı saç şekillendirmenin en temel kurallarından biri sağlıklı ürünler kullanılmasıdır. Kadın için ilk izlenim çok önemlidir. Olumlu izlenimi yaratan unsurların başında gelen saçların düzgün şekillendirilmesi için kullanılan saç düzleştirici tarak bu süreçte en büyük yardımcıdır. Özellikle kıvırcık ve kalın telli saçların istenen şekle kavuşması için kullanılan ürün ısı yardımıyla işlevsel hale gelmektedir.

 

Saç Düzleştirici Tarak Kullanımında Dikkatli Davranmak Gerekmektedir
 

Saç düzleştirici tarak seçimi ve kullanımı titizlik gerektirmektedir. Kalitesini belgelemiş, bu alanda etkin bir kullanımı olan ürünlerin tercih edilmesi, hem saç sağlığı hem de ideal sonuç alınması için önemlidir. Saçın düzleştirilmesi aşamasında kullanıcının dikkatli davranması gerekmektedir. Ürünün yüksek ısı vermesi, gereğinden fazla saçta tutulması halinde yanmalara varan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bunu engellemenin yolu, kullanma talimatlarına harfiyen uymaktır.

 

Saç şekillendirici tarak kullanılmadan önce saçların kuru ve temiz olması gerekmektedir. Şekillendirme işlemine başlamadan önce saçların yıkanması ve saç spreyi kullanılması yararlı olacaktır. Saç spreyi besleyici özelliğinin yanı sıra kolay tarama imkanı sunmakta, saç tellerini çok daha dirençli hale getirmektedir. Düzleştirici ile birlikte tarak kullanımı da gerekmektedir. Bir yandan saça şekil verilirken, bir yandan da karışmaların ortadan kaldırılması için saçın taranması önemlidir. Saçlarda daha etkili bir görünüme kavuşmak isteyenler için fön tarağı da tavsiye edilmektedir.

 

Saç Şekillendirici Tarak Kullanılma Şekli Nasıldır?
 

Saç şekillendirici tarak, saçların doğrudan düzleştirilmesinin yanı sıra farklı şekiller verilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir. Ancak, düzleştirme ve şekillendirme işlemine başlamadan önce saçların tamamen kuru olduğundan emin olmakta yarar olacaktır. Ürünün vereceği ısı, saçlardaki ıslaklık ile temas ettiğinde hem saça, hem de cihaza zarar verilebilecektir. Islak saça yoğun ısı teması, saçta yanmaya neden olabilmekte, dökülmelere varan üzücü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

 

Şekillendirici Fön Fırçası Kullanılırken Isı Değerlerine Dikkat Edilmelidir
 

Şekillendirici fön fırçası kullanımında ısı değerleri saçın yapısına bağlı olarak değişiklik göstermelidir. İncel telli saçların şekillendirilmesi için çok yüksek ısıya ihtiyaç yoktur. Daha düşük ayarlarda yapılan işlem hem daha kısa sürmekte, hem de saç tellerine ayrıca zarar vermemektedir. Kalın telli ve canlı saçlar için şekillendirici fön tarağı kullanımında ısı değerleri daha yüksek olmalıdır. Düşük ısılar kalın saça etki edemeyeceği için işlem başarılı olmayacak, çok uzun süre uğraşmak gerekecektir. Yüksek ısı uygulaması kalın telli saça nüfuz ederek, şekil almalarını sağlayacaktır. Kıvırcık saçlara sahip olanlar düz bir görünüm elde etmek istiyorsa çok daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. Kıvırcık saçlar için şekillendirici saç fırçası ısı ayarının en yüksekte olması gerekmektedir. Bu sayede saçlara şekil verilebilecektir. Sizde şekillendiriciler almak istiyor, en doğru ürünü arıyorsanız Tikatti ürünlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Tikatti, kalitesi belgelenmiş tarak ve saç fırsatı gibi aksesuarları sunmaktadır. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR