GÜNEŞ SONRASI BAKIM İLE KAYBEDİLEN NEMİ GERİ KAZANMAK ÖNEMLİDİR
 

Güneşlenmek, D vitamini açısından son derece yararlı olsa da güneş altında fazla kalmak bu yararları tersine çevirebilmektedir. Hem güneşe çıkmadan önce hem güneş sonrası bakım son derece önemlidir. Bu sayede cildin kaybettiği nem geri kazanılmış olacak, cildin kurumasının ve sorunlar ortaya çıkmasının önüne geçilmiş olacaktır. 

 

Güneş Kremleri İle Cildinizi Koruma Altına Alın
 

Güneş, cilt için son derece faydalıdır. Ancak, unutulmamalıdır ki fazlası her şeyde olduğu gibi güneş altında kalmakta da zarar vermektedir. Güneşe çıkmadan önce güneş kremleri kullanmak bir alışkanlık haline gelmelidir. Özellikle tatilde, sahil kenarında iseniz güneşe hazırlıklı çıkmak sağlık açısından son derece yararlı olacaktır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin mutlaka koruma altına alınması gerekmektedir. Bunun sağlamanın en etkili yolu olarak görülen güneş kremleri, kalite açısından yüksek faktör değerlerine sahip olmalıdır. Özellikle çocuklar için kullanılan kremlerin çok daha etkili faktör değerleri taşıdığından emin olmak gerekmektedir.

 

Tüm vücudun güneşe karşı etkili bir savunma sistemine ihtiyaç vardır. Özellikle yaz döneminde tatil bölgelerinde çoğunlukla bikini ve mayo ile kalındığından, tüm vücut güneşin etkilerine maruz kalmaktadır. Güneşin zararlı etkilerinden biri olarak ortaya çıkan lekeler yüz bölgesinde daha fazla görülmektedir. Bu nedenle kesinlikle yüz güneş kremi kullanılmasında yarar olacaktır. Daha hızlı emilime sahip olan ve yüksek koruma faktörü içeren yüz güneş kremi, güneşe çıkmadan en az yarım saat önce uygulanmalı ve cildin tamamen emdiğinden emin olunmalıdır. Ancak bu sayede yüz bölgesi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya alınmış olacaktır.

 

En İyi Güneş Kremi En Yüksek Korumayı Sağlayandır
 

En iyi güneş kremi, güneşin zararlı etkilerine karşı en etkili savunmayı yapan ürün olarak kabul edilmektedir. Güneş kreminin kalitesini ortaya koyan barındırdığı faktör değeri olarak öne çıkmaktadır. Ürünü satın alırken, güneş altında kalınacak süre ve bulunulan coğrafyada güneşin ne kadar etkili olduğu bilinmelidir. Güneşin etkili olduğu tatil bölgelerinde en iyi güneş kremi seçimi en yüksek faktör, yani koruma değerine sahip ürün olmalıdır.

 

Bronzlaştırıcı Yağ İle Güneş Altında Kalma Süresini Kısaltabilirsiniz
 

Dinlenmek, eğlenmek ve kendine vakit ayırmanın asıl olduğu tatilin bir başka anlamı da bronz bir tenle eve dönmektedir. Özellikle kadınlar için bronz tene sahip olmak son derece önemlidir. Buna kavuşmak için uzun saatler güneş altında yatmak zorunda olan kadın, farkında olmadan sağlığını da tehlikeye atmaktadır. Oysa bronzlaştırıcı yağ ile çok fazla güneş altında kalmadan bronz bir tene sahip olmak mümkündür. 

 

Bronzlaştırıcı yağ kullanırken bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Öncelikle güneşe çıkmadan en az yarım saat önce koruyucu kremi uygulamak gerekmektedir. Cildin kremi tamamen emmesinin ardından güneşe çıkılabilir. Sahile indikten sonra alınan en iyi bronzlaştırıcı krem üzerine uygulanmalıdır. Ardından da güneşlenme sürecine geçilebilir. Ancak, dikkat edilmesi gereken sadece yatarak güneşlenmek olmamalıdır. Hareket halindeyken en iyi bronzlaştırıcı sonucu almak mümkündür.

 

Güneş Sonrası Bakım İçin Neler Yapılmalı?
 

Sağlıklı bir güneşlenme için güneş sonrası bakım da son derece büyük önem taşımaktadır. Güneşlenmek, cildin nemini ciddi oranda azaltan bir süreçtir. Nem kaybı yalnızca terleme ile olmamaktadır. İdrar ile birlikte buharlaşma da ciltteki nem dengesini bozmaktadır. Güneşlendikten sonra yapılan bakımın asıl amacı da bu dengenin yeniden kurulmasını sağlamaktır. 

 

Güneşlenip eve döndükten sonra yapılması gereken güneş sonrası yatıştırıcı krem kullanmak öncelik olmalıdır. Bu sayede cilt bir yandan kaybettiği nemi geri kazanırken, bir yandan da güneşin gerdiği cilt yeniden hassas bir hale gelebilecektir. Güneş sonrası yatıştırıcı krem, güneşin yarattığı kızarıklık ve yanma hissinin ortadan kaldırılmasında da etkili sonuç vermektedir. Siz de sağlıklı güneşlenme için bakım ürünleri arıyorsanız, Tikatti doğru tercih olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR