AYAK BAKIM ÜRÜNLERİ SAĞLIKLI AYAKLARIN SIRRIDIR
 

Sağlıklı bir ayak yapısı, sağlıklı bir yaşamın temellerinden biri olarak kabul edilmektedir. Her gün ağır bir yükün altında olan, sürekli kapalı bir ortamda tutulan ve ciddi anlamda yorulan ayaklar için bakım son derece önemlidir. İyi seçilmiş ayak bakım ürünleri ile ayağa nefes aldırmak sağlıklı bir yaşam için son derece önemlidir. Ayak bakım ürünleri, tahmin edildiğinin aksine geniş bir yelpazede üretilmekte ve kullanıma sunulmaktadır. Ayak bakımı dendiğinde tırnaklar, parmaklar, topuklar ve genel yüzey için ayrı ayrı bakım ürünü bulunmaktadır. Adım adım yapılması gereken ayak bakımı için öncelikle ayağın hazırlanması gerekmektedir. Bakım öncesi ayağın yumuşatılması son derece önemlidir. Bu aşama gerçekleştirilip, ayak yumuşak bir hale getirildikten sonra diğer adımlara geçilebilecektir.

 

Tırnak Makası Seçimi Yapılırken Dikkat
 

Ayak bakımının ilk halkalarından biri tırnak bakımı olarak kabul edilmektedir. Tırnak bakımı için de birkaç adımın yerine getirilmesinde yarar olacaktır. Bunların başında gelen tırnak makası, tırnakların uygun boyutlarda tutulması için son derece önemlidir. Ayak tırnakları, el tırnaklarının aksine kısa tutulmalıdır. Gereğinden fazla büyüyen ve sık aralıklarla kesilmeyen tırnak şekil bozukluğuna ve kötü bir görünüme yol açacaktır. Bunun yanında, tırnak batması uzun bırakılan tırnakların ortaya çıkardığı ciddi bir sağlık sorunudur. Zamanında önlem alınmaması ve tırnak makası alışkanlığı kazanılmaması halinde tırnak batması ile karşı karşıya kalınabilmekte ve cerrahi bir operasyon riskine kadar tehlikeli boyuta ulaşmaktadır. 

 

Tırnak Bakım Yağı Yumuşak Bir Doku Yaratacaktır
 

Tırnak bakımı elbette kesilerek uygun boyutlara getirilmesi ile sınırlı değildir. Ayak tırnaklarının çok özel ilgiye ihtiyacı vardır. Yapısının korunması, yumuşaklığını yitirmemesi son derece önemlidir. Belirli bir rutin içinde tırnak bakım yağı kullanılmaması halinde tırnaklarda çatlamalar ve kırılmalar meydana gelebilmektedir. Vücudun bir parçası olan tırnakların nem dengesinin ve yapılarının korunması için tırnak bakım yağı son derece önemli bir bakım ürünü olarak kabul edilmektedir. 

 

Pedikür Peelingi Kullanılmadan Tırnak Bakımı Yapılmamalıdır
 

Tırnak bakımı için profesyonel bir yardım almak her zaman etkili sonuçlar vermektedir. Profesyoneller tarafından yapılan tırnak bakımı için öncelikle pedikür peelingi uygulanmasında yarar olacaktır. Peeling, tırnağın kaybettiği nem dengesinin geri verilmesi, yapısal sorunları ortadan kaldıracak takviyenin yapılması için etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Pedikür peelingi, tırnak kenarındaki fazlalıkların alınması konusunda da destek vermektedir. Bu uygulamanın ardından daha yumuşak hale gelen tırnak kenarları, et yapısına zarar verilmeden temizlenebilmekte, sağlıklı ve güzel bir görünüm elde edilmektedir.

 

Topuk Taşı Kullanımı Özen Gerektiren Bir Süreçtir
 

Ayakların dış etkenlerin olumsuzluğundan en çok etkilenen bölgesi topuklar olmaktadır. Yapısal bozulmaların çarpıcı bir şekilde ortaya çıktığı topukların güzel bir görünüme kavuşabilmesi için topuk taşı kullanımı zorunluluk olarak kabul edilmektedir. Topuklarda yer alan deri, vücudun en sert bölgesi olarak bilinmektedir. Vücudun tüm yükünü omuzlayan topuk bölgesi, ciddi bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Topuk törpüsü kullanılmadan önce bölgenin yumuşatıldığından emin olmak gerekmektedir. Yeterli yumuşaklık olmadan yapılacak uygulama yarardan çok zarar getirebilmekte, topukta tahrişe yol açılmaktadır. Topuk yeterli yumuşaklığa kavuştuktan sonra topuk taşı titiz bir şekilde kullanılarak ölü derilerden arındırılması sağlanmalıdır. Topuk törpüsü özellikle her banyo sonrasında uygulanmalı, ölü deri katmanlarının oluşmasına izin verilmemelidir. 

 

Ayaklar gibi el tırnaklarının da rutin bakıma ihtiyacı vardır. Sürekli profesyonel destek almak istemeyenler manikür seti bulundurarak, bakımı kendileri yapabilirler. Bu aşamada unutulmaması gereken bakım öncesi gerekli yumuşaklığın ve esnekliğin sağlanması olacaktır. El tırnaklarının bakımı için kullanılan manikür seti, tüm malzemeleri barındırmalı, kullanım kolaylığı sunmalıdır. Siz de ayak bakımına önem veriyor, bakım ürünleri almak istiyorsanız Tikatti doğru adres olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR