₺75,90 KDV Dahil
₺125,90 KDV Dahil
₺265,50 KDV Dahil
₺453,00 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
₺569,90 KDV Dahil
₺799,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺340,90 KDV Dahil
₺630,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Yeni Ürün
₺249,50 KDV Dahil
₺408,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Yeni Ürün
₺249,90 KDV Dahil
₺459,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Yeni Ürün
₺144,90 KDV Dahil
₺339,00 KDV Dahil
%57 İndirim
%57İndirim
Yeni Ürün
₺355,50 KDV Dahil
₺639,90 KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
1

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN TIRAŞ SONRASI BAKIM SON DERECE ÖNEMLİDİR
 

Erkekler için günlük bakım rutinleri, kadınlara oranla çok daha kolay olsa da özen ve titizlik gerektiren bir süreçtir. Günlük rutinler arasında yer alan tıraş sonrası bakım, erkeklerin hem rahatlaması hem de pürüzsüz bir tene sahip olması açısından son derece önemlidir. 

 

Erkek Bakım Ürünleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Erkek bakım ürünleri dendiğinde ilk akla gelen tıraş malzemeleri gelmektedir. Bu yargı son derece doğaldır. Çünkü bakımlı erkek günlük tıraş rutininden ödün vermeyen erkek olarak tanımlanmaktadır. Her gün tekrarlanması gereken tıraş ritüeli için sürekli berberden hizmet almak hem zaman, hem de ekonomik olarak kabul edilebilir seviyelerin üzerindedir. Bu nedenle erkeğin kendi bakımını yapabilir hale gelmesi ve bunu sağlayan aksesuarlara sahip olması son derece önemlidir. Erkek bakım ürünleri arasında en etkili seçenekler yüz bölgesi için üretilenler olarak kabul edilmektedir. Tıraş bıçakları, tıraş köpükleri ve işlem sonrası kullanılan bakım ürünleri geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Bu nedenle bakım ürünlerinin seçimi son derece büyük titizlik gerektirmektedir. 

 

Doğru Tıraş Bıçağı Seçimi Sağlıklı Bakımın İlk Halkasıdır
 

Erkek bakımının temelini oluşturan sakallardan kurtulma süreci için kullanılan malzemeler çok büyük öneme sahiptir. Tıraş bıçağı, bu aksesuarların en önemli halkası olarak öne çıkmaktadır. Doğru aksesuar seçimi beraberinde doğru ve pürüzsüz bir tıraş imkanı sunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde, erkekler için kesik riskini artıran modellerin yerini daha güvenli modeller almıştır. Bu sayede tıraş konusunda son derece amatör olanlar bile işlemi başarıyla yapabilmektedir. Doğru malzeme seçimi dendiğinde Gilette tıraş bıçağı modellerinin seçilmesi isabetli bir karar olacaktır. Markanın neredeyse tüm ürünlerinde güvenlik ön planda tutulmaktadır. Bıçakların yerleştirilme açıları, uzunlukları ve keskinlikleri yüze zarar verilmemesi hedefi ile şekillendirilmektedir. Bu sayede dikkatli bir kullanım ile sorunsuz bir tıraş imkanı ortaya çıkmaktadır. 

 

5 Bıçaklı Jilet İle Tek Seferde Etkili Sonuç Alınabilmektedir
 

5 bıçaklı jilet, tıraş süresinin kısalmasına ve tek seferde tüm sakallardan kurtulmaya olanak sağlamaktadır. Birbiri ardına sıralanan bıçaklar, tüm sakalların kesildiğinden emin olmanıza imkan tanımaktadır. 5 bıçaklı jilet, kayganlaşan bariyeri sayesinde cilt üzerinde rahatlıkla hareket edebilmekte, bu da tahrişleri minimuma indirmektedir. Tıraş köpüğü, bu sürecin sağlıklı ilerlemesinin etkili unsurlarından biridir. Uygun içerikteki tıraş köpüğü sakalları ciddi oranda yumuşatmalı ve kesilirken zorlanmalara imkan vermemelidir. Bu özellik tıraş esnasında konfor yaratmasının yanı sıra Gilette tıraş bıçağı ömrünün belirlenmesinde de etkili olmaktadır.

 

Tıraş Sonrası Bakım Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır?
 

Günlük bakım rutinleri arasında önemli bir yer tutan tıraş olmak, beraberinde bazı sorunları da getirebilmektedir. Bu sorunlardan en etkili şekilde kurtulmanın yolu ise tıraş sonrası bakım ürünleri mümkün olmaktadır. Düzenli tıraş olan erkeklerin ciltlerinde olumsuz etkiler ortaya çıkabilmektedir. Kızarıklıklar, tahriş belirtileri bu olumsuzlukların başında gelmektedir. Sorunlardan kurtulmanın yolu ise tıraş sonrasında uygulanan bakım olarak öne çıkmaktadır. Tıraştan hemen sonra sıcak su ile nemlendirilen havlu ile yapılan tampon, ilk rahatlama ve tıraşın etkilerini azaltma imkanı sunacaktır. 

 

Tıraş bıçağı türlerinin cilt üzerinde yarattığı etkinin ortadan kaldırılması için bakım ürünlerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Tıraştan sonra hırpalanan cildin nemlendirici kullanılarak kendine gelmesi sağlanmalıdır. Uygun içerikli nemlendiriciler tıraşın etkilerini ortadan kaldırabildiği gibi cildin nem dengesinin oluşturularak, kurumasına da engel olmaktadır. Uygun içeriklere sahip olan peeling uygulaması ile cildin canlanması ve nefes alması sağlanmalıdır. Bu sayede sivilce akne ve sivilce oluşumunun önüne geçilmekte, yüzde en büyük sorunlardan biri olan kıl dönmesi oluşumu durdurulmaktadır. Siz de bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Tikatti doğru adres olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR