KİŞİSEL BAKIMI DEODORANT İLE TAMAMLAYIN
 

Kişisel bakımın en önemli unsurlarından biri son noktanın konduğu deodorant olarak kabul edilmektedir. Sağladığı güzel konunun yanı sıra ortaya çıkabilen kötü kokuları da bastırması nedeniyle kadın erkek herkes tarafından kullanılan ürün doğru seçildiğinde harikalar yaratmaktadır. Kullanım kriterlerine uymak, maksimum verim için son derece önemlidir.

 

Deodorant Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?
 

Deodorant türlerinin ortaya çıkış nedeni parfüm ile aynı kaygılardır. Kötü kokuların bastırılması, güzel bir koku yayılması. Parfüme oranla çok daha sonra insan yaşamına giren bu ürün, daha ucuz olması ve kullanım kolaylığı ile vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. İnsan vücudu yoğun olarak ter üretmektedir. Terleme, mevsim özellikleri, bulunulan ortam ve yapılan işe göre değişkenlik göstermektedir. Ter, tek başına kokusuz bir salgıdır. Teri kokulu hale getiren içinde üreyen bakterilerin oluşturduğu tepkimeler olarak açıklanmaktadır. Her insanın terinde farklı bakteri oluşumları meydana geleceği için farklı kokular ortaya çıkacaktır. İşte deodorant çeşitleri bu kokunun ortadan kaldırılması temel amacıyla üretilmektedir. Ürün, en yoğun terlemenin yaşandığı koltuk altı başta olmaz üzere vücudun bazı noktalarına uygulanmalıdır. Koku giderici olarak kabul edilen deodorant çeşitleri, ter bezlerinin üzerini baskılayarak daha az terleme, dolayısıyla daha az kokunun ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca, yaydığı aromatik kokular sayesinde de mevcut vücut kokusunu baskılamakta, çevrenin rahatsız olmasını önlemektedir. 

 

En İyi Deodorant Bakteri Oluşumunu Engelleyendir
 

En iyi deodorant dendiğinde etki gücü en yüksek olan ürün akla gelmelidir. Bu kozmetik ürünü ter bezlerini baskılayarak daha az terleme yaratmakta ve çevreye güzel koku yaymaktadır. Ancak, ürünün asıl görevi ter içinde gelişen bakteriler ile savaşabilecek içeriğe sahip olmasıdır. İçerdiği aktif maddeler, ter içinde yeni bakterilerin üremesini engellediği gibi mevcut kötü koku yayan bakterilerin de azaltılmasında etkili bir üründür. En iyi deodorant sonucunu alabilmek için uygulama zamanlamasına da dikkat etmek gerekmektedir. Kökü kokunun kaynağı terleme ile doğrudan orantılı olduğu için kişisel bakımın en önemli halkası olan banyo sıklıkla tekrarlanmalıdır. Özellikle yaz dönemlerinde banyo sıklığının artırılması gerekmektedir. Banyo sonrası temizlenen ve kurulanan cilde uygulanan deodorantlar daha etkili sonuç vermektedir. 

 

Deodorant Kadın Ve Erkek Olarak Ayrılmaktadır
 

Tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi deodorant kadın ve erkek olarak ayrılmaktadır. Bu da son derece doğal bir süreçtir. Kadın ile erkeğin cilt tipleri ve yaydıkları kokular farklı olmaktadır. Deodorant erkek için çok farklı koku içerikleri barındırmaktadır. Erkeklerin kullandığı ürünlerin feminen kabul edilen aromalar içermesi uygun karşılanan bir durum değildir. Daha erkeksi kokular olarak kabul edilen esanslar kullanılarak üretilen deodorant erkek için ideal bir seçim olacaktır. Deodorant kadın için üretiliyorsa çok daha farklı özellikler barındırmalıdır. Kadının cilt tipine ve terleme ile ortaya çıkan kokuya uyumlu aromaların kullanıldığı ürünler ciddi farklılıklar doğurmaktadır.

 

En İyi Erkek Deodorant Kavramı Nedir?
 

Tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi en iyi erkek deodorant kavramı göreceli bir bakış açısına sahiptir. Her erkeğin cilt tipi ve ter kokusu ayrı olacaktır. Burada en iyi kavramı, en iyi sonucu veren üründe kullanılmalıdır. Herkesin cilt tipine uygun ürün kullanması, onun için en iyi ürünü kullandığı anlamı taşımaktadır.

 

Garnier deodorant, içeriği ve etkisi ile diğer markalardan bir adım öne çıkmaktadır. Üretim aşamasında kullanılan son derece özel bir formül, markanın ürünlerinin eşsiz kabul edilmesini sağlamaktadır. Gün boyu ferahlık sağlayan ve temiz hissedilmesini sağlayan Garnier deodorant, 48 saate varan uzun etki süresiyle de dikkat çekmektedir. Markanın ürünleri, en iyi erkek deodorant çeşitleri arasında gösterilmektedir. Siz de kişisel bakıma önem veriyor, çevrenize güzel kokular yaylam istiyorsanız Tikatti ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR